poniedziałek, 29 lipca 2013

Era Photoshop'a, sexu i plastikowych Barbie.

Żyjemy w świecie gdzie kult wyglądu staje się coraz silniejszy. Upiększone photoshopem modelki na okładkach magazynów wpędzają w kompleksy wiele kobiet, które dążą do nierealnego ideału, niszcząc swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Prowadzi to do wielu chorób psychicznych np. depresji czy zaburzeń odżywiania takich jak anoreksja czy bulimia. 
 
http://www.eioba.org/files/user27746/a166049/anoreksja.jpg

Promowana w mediach przesadna chudość stała się przyczyną cierpień nie jednej nastolatki. Osoby wielbiące chude ciało, wystające żebra i obojczyki nazywają siebie pro-ana, chcą zostać anorektykami, wspierają się, na różnych portalach, w swojej walce o kolejne zrzucone kilogramy. To zdrowie jest najważniejsze! Odchudzajmy się zdrowo i z umiarem, głodzenie się to choroba! Na szczęście do Polski dociera moda na zdrowy tryb życia i mam nadzieję, że wyprze ona fame na anorektyczne sylwetki.

Współczesne media zafundowały nam i inne problemy np. seksualizację dzieci. Od najmłodszych lat maluchy poddawane są seksualizacji, wszechobecny i łatwo dostępny erotyzm wyrządza krzywdę dzieciom, które w przyszłości z tego powodu mogą mieć problemy natury emocjonalnej. "Erotyzm sprzeda wszystko" ale jakim kosztem!? Dzieci widzą więcej niż nam się wydaje, reklamy ociekające erotyzmem może nie są dla nich dokońca zrozumiałe ale kształtują w ich głowach skrzywiony obraz rzeczywistości, gdzie jedynym atutem kobiety jest jej seksapil.

http://db2.stb.s-msn.com/i/43/34E7EB067FEF33F6DA281433245D.jpg

 Przeczytałam ostatnio w pewnym artykule, że w Anglii problem ten został zauważony i podejmuje się już kroki w jego eliminacji "W Wielkiej Brytanii nie można już sprzedawać seksownych staników dla sześciolatek. Ani koszulek dla dziewczynek z nadrukiem "Future Pornstar" (były takie). Są też konkretne obostrzenia w reklamach wieszanych na ulicach czy w systemie ekspozycji magazynów erotycznych w sklepach z prasą." 

Mój apel - Kobiety kochajmy swoje ciała, dbajmy o nie, nie popadajmy w skrajności i nie czyńmy z nich naszej jedynej zalety.

L.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz